Home Kategorie Jedzenie Tak wyglądają śmietniki po masowym robieniu zapasów przez Polaków. Okropny widok.

Tak wyglądają śmietniki po masowym robieniu zapasów przez Polaków. Okropny widok.

Jedzenie ląduje na śmietniku. To dokładnie te rzeczy, które ludzie kupowali jeszcze dwa tygodnie temu. Nie potrafimy rozsądnie robić zakupów czy odpowiednio ich przechowywać?

Jeszcze dwa tygodnie temu Polacy w obawie przed zamknięciem sklepów kupowali na potęgę. Pomimo zapewnień ze strony rządowej, że do takiej sytuacji nie dojdzie, setki osób robiło ogromne zapasy, które mogłyby starczyć na kilka tygodni.

Do zamknięcia sklepów nie doszło, a wielkie zapasy trafiły na śmietnik. Najwyraźniej ludzie nie przewidzieli, że pożywienie należy przechowywać w odpowiednich warunkach. O ile produkty w stylu ryżu czy warzyw w puszce są w stanie wytrzymać miesiące, tego samego nie można powiedzieć o np. pieczywie (chyba, że się je w porę zamrozi).

Internauci coraz częściej zgłaszają śmietniki wypełnione chlebem, który został wyrzucony zapewne z powodu utraty terminu ważności.

To może Cię zainteresować:  Jerzy Owsiak zapowiada: „Zaopatrzymy szpitale, w których będą leczeni chorzy na koronawirusa”

Na stronie facebookowej Miasto Suwałki pojawiło się zdjęcie ukazujące tego skutki. Na fotografii nadesłanej przez jedną z użytkowniczek widać stos bochenków chleba wyrzuconych na śmietnik. To bardzo przykry widok.

Jak komentuje jeden z użytkowników:

– „Jak kilka dni temu zrobiłem zdjęcie lady zawalonej chlebem, który kupowała jedna osoba to zaraz znaleźli się obrońcy, że dla sąsiadów, że dla całej rodziny i takie tam pierdoły. Czekałem tylko aż te wszystkie zapasy znajdą się w śmietniku. I proszę już tak się stało. Jak nazwać takich ludzi?”

Niestety do takich sytuacji dochodzi w całym kraju. Zakupy powinny być przemyślane, a jeśli już zdecydujemy się na robienie zapasów, to przechowujmy produkty odpowiednio.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
16
Zły
Zły
27

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz