Home Kategorie News Polski rząd wypuści 20 tysięcy skazańców z powodu koronawirusa.
8.11K

Polski rząd wypuści 20 tysięcy skazańców z powodu koronawirusa.

Polski rząd wypuści 20 tysięcy skazańców z powodu koronawirusa.

Polski rząd ma zamiar wypuścić 20 tys. skazańców ze względu na koronawirusa. Resort Zbigniewa Ziobry opracował już projekt ustawy. Skazani mają zostać objęci dozorem elektronicznym.

Ministerstwo Sprawiedliwości tak przestraszyło się możliwości wybuchu buntów w więzieniach, że na czas epidemii koronawirusa postanowiło zawiesić odbywanie kary 20 tysiącom skazańców.

Ci którzy odsiadują wyroki nie wyższe niż półtora roku, zostaną wypuszczeni na wolność i objęci dozorem elektronicznym. Więźniowie w starszym wieku skazani na kary wyższe niż 3 lata będą mogli ubiegać się o przerwę w odbywaniu kary na czas epidemii. Im służby również zamontują na nogach elektroniczne opaski.

To może Cię zainteresować:  Owsiak: WOŚP wydała 20 milionów na walkę z koronawirusem. Ogromne zamówienie sprzętu jest w drodze.

Jak szacuje ministerstwo, ustawa, której projekt jest gotowy, obejmie około 20 tysięcy osób. Warto przypomnieć, że Polska to nie jedyny kraj, który zdecydował się na takie rozwiązanie.

Dwa tygodnie temu w Iranie również wypuszczono wielu więźniów ze względu na koronawirusa.

Na czas pandemii koronawirusa ograniczona zostanie praca sądów. Projekt ustawy zakłada ograniczenie wokand do najpilniejszych spraw, czyli głównie zasądzania aresztów oraz rozpraw dotyczących dzieci.

Czasowo zostanie zawieszone rozpatrywanie spraw o mandaty drogowe, rozwodowe i majątkowe. Na decyzję czekają terminy o zasiedzenie, na odwołania i zażalenia. Być może ich bieg także będzie zmieniony.

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz