Home Kategorie Ludzie Nigdy nie chorują, nie słyszeli o raku i dożywają 120 lat! Poznajcie sekret plemienia Hunzów.

Nigdy nie chorują, nie słyszeli o raku i dożywają 120 lat! Poznajcie sekret plemienia Hunzów.

Hunzowie są niewielkim plemieniem zamieszkującym północne Indie. Wielu specjalistów sądzi, że są to najzdrowsi, najdłużej żyjący i najszczęśliwsi ludzie na Ziemi, których nie dotykają choroby nowotworowe

Myją się w zimnej wodzie i rodzą dzieci w wieku 60 lat, a ich kraj leży w północnej części Indii, gdzie łączą się granice Chin, Indii, Kaszmiru i Afganistanu, a ich plemię liczy około 30 000 osób.

11-min

Hunzowie

Przedstawiciele tego plemienia dożywają bardzo często wieku 120 lat i żywią się jedynie produktami z ich własnych upraw. Ich dieta zawiera surowe warzywa, owoce oraz zboża takie jak jęczmień czy gryka. Jedzą również strączki, orzechy, jaja, mleko i suszone morele. Spożywają również sery, lecz tylko od czasu do czasu. Ich tryb życia charakteryzuje się dużą ilością ruchu i niewielkimi racjami żywnościowymi.

To może Cię zainteresować:  Ania Lewandowska pokazała twarz małej Klary. Fani rozpływają się z zachwytu.

Każdego roku przez okres 2-4 miesięcy Hunzowie żywią niemal jedynie sokiem z suszonych moreli, ponieważ w tym okresie ich uprawy nie nadają się jeszcze do zbiorów.

Wielu uczonych twierdzi, że sekretem ich długowieczności są morele, które są bardzo bogate w witaminę B-17. Dzięki temu zapewniają sobie bardzo dobrą profilaktykę nowotworową.

Podsumowując, Hunzowie są najzdrowszym narodem na świecie, a to wszystko dzięki ich diecie, w skład której wchodzą produkty nie mające styczności z chemią.

Źródło: thinkhealthybehealthy.com

Twoja reakcja?

Super
Super
321
Ha ha
Ha ha
14
Wow
Wow
73
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz