Home Kategorie Poruszające Nastolatka tylko raz wzięła ecstasy. Jej mózg został poważnie uszkodzony. Zobacz jak wygląda dzisiaj.

Nastolatka tylko raz wzięła ecstasy. Jej mózg został poważnie uszkodzony. Zobacz jak wygląda dzisiaj.

Mieszkająca w Glasgow Amy Thomson była normalną, ładną 16-latką. Lubiła się malować i spotykać ze znajomymi. Nie brała narkotyków. Kiedyś wylądowała jednak na feralnej imprezie…

Pewnego wieczoru Amy i kilka koleżanek wyszły potańczyć. Dziewczyny dotarły na dyskotekę i zaczęły się bawić. Wtedy też ktoś dał im kolorowe tabletki. Było to tylko ecstasy, nie musiały się martwić. Tak przynajmniej sądziły.

ecstasy1

Źródło: facebook.com

Amy i jej trzy koleżanki bez namysłu zjadły tabletki. Chwilę później wszystkie straciły przytomność i wylądowały na podłodze. Wezwano pogotowie. Koleżanki Amy wyszły z tego bez szwanku. Sama Amy miała jednak o wiele mniej szczęścia. Nastolatka wpadła w śpiączkę, a jej mózg poważnie się uszkodził.

– „U osoby używającej ecstasy może pojawić się tzw. złośliwy zespół neuroleptyczny, charakteryzujący się spadkiem ciśnienia krwi, gwałtownym wzrostem temperatury ciała, drgawkami oraz śpiączką. W niektórych przypadkach powoduje zgon. Ponadto według szacunków, blisko 80% tabletek ecstasy, będących w nielegalnym obiegu, wcale nie zawiera MDMA. Mogą zawierać wiele wypełniających je substancji, które są jeszcze bardziej szkodliwe.” – czytamy na narkotyki.pl.

To może Cię zainteresować:  Chcesz wziąć ślub kościelny? Ksiądz ma prawo zadawać intymne pytania, a Ty musisz na nie odpowiedzieć.

ecstasy2

Źródło: wikimedia.org

Gdy w końcu wybudziła się ze śpiączki, Amy nie była tą samą, wesołą dziewczyną. Narkotyki poważnie uszkodziły jej mózg. Nastolatka ledwo się poruszała i mówiła. Obecnie jeździ na wózku, bez którego nie może funkcjonować. Jej mowa podobna jest do tej 2-letniego dziecka. Musi uczyć się tej umiejętności od nowa.

Poniżej możecie zobaczyć film, w którym Amy stara się mówić. Pokazuje ono jak jedna tabletka może przewrócić całe życie do góry nogami. Niech to nagranie będzie ostrzeżeniem dla tych, którzy chcą próbować narkotyków. Podzielcie się nim ze znajomymi.

https://youtu.be/nwbtgtnb_Tk

Źródło: youtube.com

Twoja reakcja?

Super
Super
8
Ha ha
Ha ha
18
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
147
Zły
Zły
27

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz