Home Kategorie Porady Na miesiąc przed atakiem serca, Twoje ciało będzie Cię ostrzegać – oto 6 znaków
593.90K

Na miesiąc przed atakiem serca, Twoje ciało będzie Cię ostrzegać – oto 6 znaków

Na miesiąc przed atakiem serca, Twoje ciało będzie Cię ostrzegać – oto 6 znaków

Zawały serca są ogromnym problemem w rozwiniętych społeczeństwach. W wielu krajach jest to wręcz najczęstsza przyczyna śmierci, co oznacza, że każdy powinien wiedzieć, na jakie objawy zwracać uwagę, zanim stanie się jego ofiarą.

Nieoptymalna dieta przeciętnego człowieka w połączeniu ze stresującym stylem życia stanowi katalizator dla ataków serca, co sprawia, że stają się one w ostatnich latach coraz bardziej powszechne. Okazuje się, że stres nie tylko prowadzi do stanów zapalnych, lecz także wywołuje ataki serca.

A cropped shot of a handsome businessman under strain as colleagues request various things from him

Prowadzenie zdrowego stylu życia, w którym jest mniej stresu, ma kluczowe znaczenie w profilaktyce tej śmiertelnej choroby. Dlatego znajomość głównych symptomów zawału serca pojawiających się już na miesiąc wcześniej, może odegrać ważną rolę w ratowaniu życia.

 

1. Osłabienie

zimowe-oslabienie-1728x800_c

Jednym z głównych objawów, na który należy zwrócić uwagę, jest poczucie ogólnego osłabienia. Twoje ciało czuje się słabe, ponieważ doświadcza zwężenia tętnic, co oznacza mniejszy przepływ krwi i gorsze krążenie. Ten objaw to bardzo ważny znak ostrzegawczy, dlatego powinieneś być bardzo ostrożny, jeśli doświadczasz stałego uczucia osłabienia.

 

2. Zawroty głowy i zimne poty

zabiegi-ktore-pomagaja-usunac-nadmierna-potliwosc_3355308

Zawroty głowy i zimne poty to kolejny objaw, że coś bardzo złego, jak np. słaby przepływ krwi w organizmie, odcina część dopływu krwi do mózgu. Ograniczony dopływ krwi, to kolejny znak, na który warto zwrócić uwagę. Możesz wówczas odczuwać, że jest Ci słabo i duszno, a Twoje ciało pokrywa się potem. Aby prawidłowo funkcjonować, Twój mózg potrzebuje odpowiedniego dopływu krwi. Powyższe objawy mogą więc wskazywać, że zawał serca jest tuż za rogiem.

 

3. Ucisk w klatce piersiowej

Women-Heart-Attack

Jeśli odczuwasz ucisk w klatce piersiowej, powinieneś bezwzględnie skontaktować się z lekarzem. Ból w klatce piersiowej jest bowiem najważniejszym zwiastunem wystąpienia ataku serca. Ból lub ucisk w klatce piersiowej może wzrastać w miarę jak potencjalny atak serca się zbliża. Bywa też, że ból jest rzutowany na inne części ciała, takie jak ramiona i plecy.

 

To może Cię zainteresować:  Ratownicy uratowali mężczyznę, który miał zawał. Jakiś czas później jego żona nie może uwierzyć w to, co się stało.

4. Przeziębienie lub grypa

Common-Cold

Jeśli doświadczasz objawów przeziębienia lub grypy, to jest duża szansa, że grozi Ci zawał serca. Wiele osób, które przeszły zawał serca opisuje, że tuż przed nim odczuwały symptomy podobne do przeziębienia i grypy.

 

5. Zmęczenie

Tired man

Czy ciągle czujesz się zmęczony? Zmęczenie jest ważnym wskaźnikiem ryzyka zawału serca, ponieważ często wynika ze słabego przepływu krwi do serca. Gdy tętnice są wąskie, Twoje serce otrzymuje mniej krwi, więc musi pracować mocniej niż zwykle. Jeśli więc czujesz się ciagle zmęczony, wyczerpany, powinieneś koniecznie skonsultować się z lekarzem.

 

6. Duszność

shutterstock-274015055_d70c-x0y20xx1000yy566

Kolejną wskazówka, że zawał serca może być na horyzoncie, jest uczucie duszności. Gdy tętnice stają się wąskie i przepływ krwi jest zmniejszony, płuca nie otrzymują wystarczającej ilości krwi potrzebnej, aby działać poprawnie. Twoje serce i płuca pracują razem, więc jeśli jeden system nie działa prawidłowo, wpływa to na drugi. Tak więc, jeśli doświadczasz uczucia duszności, może to być czerwona flaga ostrzegawcza, że zawał serca może być blisko.

Choć objawy te są użyteczne przy prognozowaniu przyszłych zawałów serca, powinieneś również zadbać o uzyskanie odpowiedniej pomocy.

Prowadzenie bardziej zdrowego, nie nadmiernie stresującego trybu życia, jest również niezwykle pomocne w profilaktyce zawału serca. Mamy nadzieję, że świadomość wczesnych sygnałów i objawów zawału serca pomoże zapobiec przyszłym atakom serca u wielu osób.

Źródło: healtheternally.com

Twoja reakcja?

Super
Super
1604
Ha ha
Ha ha
274
Wow
Wow
1444
Smutny
Smutny
1082
Zły
Zły
418

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz