Home Kategorie Zdrowie Każdy ma lekarstwo na żylaki w domu, ale wiele osób o tym nie wie!
140.76K

Każdy ma lekarstwo na żylaki w domu, ale wiele osób o tym nie wie!

Żylaki to powiększone, obrzmiałe i skręcone żyły, ich występowanie często wiąże się z nieprawidłowymi zastawkami w żyłach, najczęściej mają kolor niebieski lub ciemnofioletowy.

Osoby mające liczne żylaki na nogach czasami doświadczają skurczowego bólu, a ich nogi wydają się ciężkie. W poważnych przypadkach zdarza się, że żylak może pęknąć lub na skórze nad żylakiem może pojawić się wrzód.

W zdrowych żyłach ich zastawki nie dopuszczają do zatrzymania krwi, ani do przemieszczania się jej w odwrotnym kierunku – otwierają się i zamykają tak, że krew może płynąć tylko w jednym kierunku.

VCC-Varicose-Veins-Before-and-After-1

Jeśli zastawki są uszkodzone lub osłabione, wówczas mogą umożliwić wsteczny przepływ krwi, co prowadzi do gromadzenia się jej w żyle i powstania żylaka. Żylak to po prostu powiększona lub obrzmiała żyła.

Żylaki wyglądają nieestetycznie, więc osoby, które mają żylaki często czują się z nimi niekomfortowo i starają się je zakryć nosząc długie ubranie.

Na szczęście, jest kilka sposobów, aby się ich pozbyć, a wszystko, czego potrzebujesz, to jeden składnik, który pewnie już masz w kuchni. W tym artykule przedstawimy Ci dwie metody pozbycia się żylaków.

To może Cię zainteresować:  Wykorzystaj te liście, aby pozbyć się żylaków i bólu głowy.

Metoda 1.

Będziesz potrzebować kilku młodych pomidorów (nie mogą być dojrzałe). Wystarczy, że potniesz pomidory na małe kawałeczki i nałożysz na miejsca występowania żylaków.

Przytrzymaj pomidory przez 2-3 minuty, a potem przemyj skórę wodą. Następnie nałóż na skórę krem nawilżający. Powtarzaj procedurę przez 10 dni, a żylaki powinny zniknąć zniknąć.

Metoda 2.

W tej metodzie będziesz potrzebować octu jabłkowego (cydrowego). Posmaruj nim miejsca, gdzie pojawiły się żylaki. Stosuj 3 razy dziennie przez 3-4 tygodnie. Nie stosuj octu na delikatną skórę, gdyż może ją podrażnić.

Wypróbuj koniecznie te metody, a rezultaty Cię zaskoczą!

Źródło: barenaturaltruth.com

Twoja reakcja?

Super
Super
1025
Ha ha
Ha ha
257
Wow
Wow
494
Smutny
Smutny
57
Zły
Zły
149

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz