Home Kategorie News IMGW ostrzega przed silnym mrozem. Temperatura ma spaść znacznie poniżej zera.
10.51K

IMGW ostrzega przed silnym mrozem. Temperatura ma spaść znacznie poniżej zera.

Przymrozki w całym kraju. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę musimy jeszcze poczekać.

Jak poinformował Instytut, w nocy ze środy na czwartek temperatura w kraju może spaść do poziomu od -5 do -1 stopnia Celsjusza. Lokalnie przy gruncie może sięgać nawet -7 stopni.

Z wtorku na środę na południu Małopolski termometry wskazywały nawet -16 stopni.

Na pocieszenie czeka nas słoneczna aura w środę. Nie oznacza to jednak, że będzie ciepło. Mimo iż mamy już astronomiczna wiosnę, temperatura nie będzie nas rozpieszczać.

To może Cię zainteresować:  8-latek upominał mamę, że karmi jego martwą siostrzyczkę. Jego zeznania są szokujące!

Na termometrach w całym kraju od 4 do 8 stopni, a w obszarach górskich od 0 do 4. Wiatr słaby, a na południu umiarkowany, okresowo porywisty.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia jest najłagodniejszym w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW, mimo to należy zachować ostrożność.

Oznacza ono, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Natomiast prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz