Home Kategorie News Drugi pacjent wyleczony z koronawirusa. Dlaczego tak mało ludzi zdrowieje?
974

Drugi pacjent wyleczony z koronawirusa. Dlaczego tak mało ludzi zdrowieje?

Mamy powody do radości. Kolejny Polak został wyleczony z koronawirusa. Był jedną z pierwszych osób zakażonych w kraju.

Mimo to nieliczne wyzdrowienia na 1051 zakażeń nie prezentują się zbyt dobrze.

Mężczyzna hospitalizowany w cieszyńskim Szpitalu Śląskim z powodu COVID-19 już wrócił do domu. Test na obecność koronawirusa w organizmie dał wynik ujemny.

Informację potwierdziła rzeczniczka szpitala, Ewa Herman.

– „Jedna osoba opuściła szpital. To mężczyzna, jeden z pierwszych trzech hospitalizowanych. Jego wynik jest wynik ujemny.”

Mężczyzna był pierwszym w Cieszynie pacjentem, u którego wykryto wirus SARS-CoV-2. Prawdopodobnie zaraził się podczas pobytu w Niemczech. Do szpitala trafił dwa i pół tygodnia temu. Niedługo później okazało się, że zaraził wirusem żonę i dziecko. W efekcie cała rodzina trafiła do cieszyńskiego szpitala.

Cała trójka przeszła chorobę w sposób łagodny. Mężczyzna jest drugą, po tzw. „pacjencie zero” osobą w Polsce, wyleczoną z COVID-19. W ubiegły piątek ze szpitala w Zielonej Górze wypisano Mieczysława Opałkę, czyli osobę, która zapoczątkowała epidemię koronawirusa w Polsce. 66-letni mężczyzna rozpoczął szpitalne leczenie na początku marca. Szybko stał się „celebrytą”, z którym media prowadziły liczne wywiady. Po opuszczeniu szpitala powiedział:

– „Chciałbym mieć teraz troszeczkę spokoju. Dziękuję całemu personelowi (…) Jestem całkowicie zdrowym człowiekiem.”

Stwierdził też, że ze względu na fakt, iż był pierwszym chorym w Polsce, pobrane od niego próbki przydadzą się lekarzom do prowadzenia badań nad koronawirusem.

Prawdopodobnie laboratoria będą chciały ustalić, jaką drogą postępowało zakażenie kolejnych osób.

To może Cię zainteresować:  Pożar na dworcu we Wrocławiu. „Co jakiś czas słychać wybuchy. Widać kłęby dymu.”

Lekarze oddziału zakaźnego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze są przekonani, że 66-letni pacjent jest w pełni zdrowy. Robert Kowalik z biura zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze powiedział:

– „Zdaniem lekarzy pacjent mógł opuścić placówkę w piątek.”

Medycy przez długi czas nie mieli pewności czy chory rzeczywiście nie ma już w organizmie patogenu wywołującego zakażenie i dlatego przeprowadzili aż 4 testy! Ich wynik był ujemny i w związku z tym Mieczysław Opałka mógł wyjść ze szpitala bez konieczności odbywania kwarantanny. U pacjenta „zero” zdiagnozowano zakażenie koronawirusem 4 marca. Mieszkaniec Cybinki (woj. lubuskie) przywiózł do Polski chorobę z Niemiec (dokładnie z Westfalii), gdzie udał się na imprezę karnawałową. Ze względu na fakt, że przyjechał do Polski autokarem, naraził ogromną ilość pasażerów na zakażenie. Służby sanitarne musiały odnaleźć wszystkich podróżnych i zweryfikować czy doszło u nich do zachorowania.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz