Home Kategorie Porady 9 samochodowych sztuczek, które ułatwią jazdę i rozwiążą kłopoty niejednego kierowcy.
21.99K

9 samochodowych sztuczek, które ułatwią jazdę i rozwiążą kłopoty niejednego kierowcy.

Posiadanie auta to niemały koszt. Oczywiście nie chodzi tylko o paliwo, ale także koszty eksploatacyjne.

Jakby tego było mało, chcemy, aby nasz samochód jak najdłużej wyglądał jak nowy, dlatego dbamy zarówno o jego wygląd zewnętrzny, jak i wewnętrzny.

Aby co nieco ułatwić Wam życie, zebraliśmy kilka porad, które przydadzą się i początkującym, i zaawansowanym kierowcom.

#1. Lakier do paznokci prawie całkowicie pokryje rysy na karoserii.

auto1

Pamiętaj, aby użyć lakieru, który kolorystycznie odpowiada kolorowi auta. Po wyschnięciu wystarczy lekko wypolerować, aby nie było go widać.

#2. Zmywacz do paznokci powstrzyma dalsze pękanie szyby.

auto2

Jeśli w szybę Twojego auta uderzył kamyczek lub coś innego, co spowodowało pęknięcie, z czasem będzie ono coraz większe. Aby zapobiec dalszemu pękaniu, użyj zmywacza do paznokci. Umieść 2 lub 3 warstwy na danym miejscu i gotowe.

#3. Przekręć kierownicę.

auto3

Jeśli parkujesz auto w trakcie upałów, obróć kierownicę o 180 stopni. Dzięki temu dolna część nie nagrzeje się tak bardzo, a Ty będziesz mógł spokojnie ją złapać, gdy wrócisz do auta. 

#4. Liść laurowy pomoże w walce z chorobą lokomocyjną.

auto4

Jeśli czeka Cię daleka podróż i obawiasz się, że choroba lokomocyjna nie pozwoli Ci dotrzeć na miejsce w spokoju, włóż liść laurowy pod język. Zawiera on specjalne substancje, które wpływają pozytywnie na żołądek i układ nerwowy.

To może Cię zainteresować:  Genialny sposób na odetkanie toalety wymyślony przez Koreańczyków! Będziesz w szoku!

#5. Uchwyt na okulary.

auto5

Jest to przydatne rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą gdzie umieścić swoje okulary w czasie podróży. Jeśli należysz do tej grupy, umieść je na osłonie przeciwsłonecznej. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że okulary nie spadną nawet w trakcie jazdy po wyboistej drodze.

#6. Cytryna zwalcza senność.

auto6

Niektóre cytrusy działają jak filiżanka kawy. Jeśli odczuwasz senność w trakcie jazdy, umieść kawałek cytryny pod językiem. To rozwiązanie szybko Cię pobudzi. Pamiętaj jednak, aby nie prowadzić auta, gdy chce Ci się spać.

#7. Uchwyt na kubek.

auto7

Umieść silikonową foremkę na spodzie miejsca na kubek. Dzięki temu wszystkie brudy trafią do niego, a sprzątanie tego trudno dostępnego miejsca będzie o wiele prostsze. 

#8. Zawieś piłkę do tenisa w garażu, aby ułatwić parkowanie.

auto8

Jest to bardzo przydatny trik, szczególnie dla początkujących kierowców. Piłeczka tenisowa zawieszona w garażu pozwoli lepiej oszacować odległość, jaka pozostała na bezpieczne parkowanie.

#9. Sposób na szybką wentylację samochodu.

auto9

Otwórz drzwi i jedno z przednich okien. Teraz otwórz i zamknij drzwi po przeciwnej stronie auta. Sztuczka ta pozwala na stosunkowo szybkie wychłodzenie pojazdu i pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z wnętrza.

Twoja reakcja?

Super
Super
54
Ha ha
Ha ha
14
Wow
Wow
14
Smutny
Smutny
15
Zły
Zły
24

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz